top of page
Поради-для-батьків2.gif
заповеди родителям-1.jpg
zapovedi-roditelyam-3.jpg
заповеди родителям-2.jpg
_si_0_81460333.jpg

Дитячі заповіді для мам,тат,бабусь і дідусів

1.jpg

 1. Дорогі батьки, пам'ятайте, що ви самі запросили мене у свою родину. Колись я залишу батьківську оселю, але до того часу навчіть мене, будь ласка, мистецтва стати та бути людиною.

 

2. У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у ваших. Прошу вас, поясніть мені, що, коли, чому кожен з нас у ньому має робити.

3. Мої ручки ще маленькі, не очікуйте від мене досконалості, коли я стелю ліжко, малюю, пишу або кидаю м'яча.

 

4. Мої почуття ще недозрілі. Прошу, будьте чуйними до моїх потреб, не нарікайте на мене цілий день.

 

5. Щоб розвиватися, мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте й оцінюйте, але не мене, а лише мої вчинки.

 

6. Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на помилках учився тоді я зможу самостійно приймати рішення в дорослому житті.

 

7. Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання згідно з вашим очікуванням.

 

8. Я вчуся у вас усього: слів, інтонації голосу, манери рухатися. Ваші слова, почуття та вчинки повертатимуться до вас через мене. Тому навчіть мене, будь ласка, кращого.

 

9. Пам'ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомагати один одному в цьому безмежному світі.

 

10. Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.

Пам'ятки

як виховати інтерес до чит для батьків.j
___'____ ___ _______.jpg

                                                     Як правильно ставити запитання дітям

  Коли дитина після уроків приходить додому, батьки зазвичай питають її: «Як справи у школі?». Іноді вони отримують розгорнуту відповідь, а іноді можуть почути лише коротке «відмінно», «добре» або просто якесь невиразне бурчання. Іноді навіть може здатися, що, щоб домогтись відповіді від мовчазної або сумної дитини, потрібні секретні методи дізнання, що застосовуються спецслужбами, але, насправді, скоріше за все, треба просто змінити формулювання запитання.

                                                        Навчання у школі й домашня робота

 

   Замість того, щоби спитати: «Як навчання?» Спитайте: «Що ви сьогодні вивчали на уроках?» Це більш конкретне запитання, до того ж воно просте й невибагливе, і відповідь на нього може бути досить інформативною. Якщо ваша дитина безтурботно знизує плечима й бурмоче «Я не знаю», у такому випадку вам слід постаратись розібратися, чи дійсно вона не знає, що відбувалось на уроці (це буде цінна інформація) або просто не хоче про це розповідати. Замість того, щоби спитати: «Ти зробив домашнє завдання?» Спитайте: «Що сьогодні учитель задав з англійської мови?» Стандартне запитання про домашнє завдання, яке батьки ставлять кожного дня, рідко буває ефективним, бо це, по суті, запитання, що вимагає тільки формальної відповіді «так» або «ні». Замість цього спочатку дізнайтеся про суть завдання й потім уже можете спитати, чи зробила його дитина. Замість того, щоби спитати: «Чому в тебе все так погано з гуманітарними предметами?» Спитайте: «Як ти думаєш, цього року гуманітарні предмети стали більш легкими чи дуже важкими? Чому?» Спроба негайно знайти причину, через яку ваша дитина відстає в успішності, викличе в неї захисну реакцію. Постарайтесь уникати незручної тиші або пильно-суворого погляду у складних питаннях. Знання про те, більш легким став предмет чи дуже важким, допоможе вам визначитися з конкретною допомогою дитині в досягненні успіху. Замість того, щоби спитати: «Яку книгу ти читаєш?» Спитайте: «Розкажи мені про ту книгу, яку ти читаєш. Що цікавого в ній було до цього моменту?» Коли дорослі між собою обговорюють прочитані книги, вони не обмежуються однією назвою, але в дітей зовсім інші правила гри. Проте, використовуючи невеликі зусилля, ви можете зблизитися з дитиною і дізнатися в неї, чи цікава історія (а, може, дуже нудна) описана у творі, а також оцінити при цьому навички розуміння нею прочитаного тексту.

                                                                 Однокласники і вчителі

  Замість того, щоби спитати: «Як пройшов твій день?» Спитайте: «Яка в тебе сьогодні була найулюбленіша частина дня?» Ви можете також спитати, чи було сьогодні щось смішне і веселе або чи зустрічалися їй складні завдання. Якщо ваші запитання не будуть містити конкретики, дитина може просто сказати «нормально» або «нічого» й тут же припинити розмову. Замість того, щоби спитати: «Тебе хтось залякав?» Спитайте: «Що ти сьогодні робив на перерві?» Діти, скоріше за все, не зізнаються, що хтось налякав їх. Але, спитавши про перерву або обід, ви зможете отримати якийсь ключ до розгадки того, з ким проводить час ваша дитина і чи відбулись якісь зміни в її соціальному житті. Наприклад, якщо вона протягом тижня щодня розповідала, що гралася з Борею, а вже наступного тижня взагалі перестала згадувати його ім'я, то ймовірно, вам захочеться спитати, чи відбулась між ними якась сварка. Замість того, щоби спитати: «У тебе хороший учитель?» Спитайте: «Що тобі подобається (або не подобається) у вашому вчителі?» Відносини вашої дитини з учителем дійсно можуть вплинути на весь навчальний рік, зробивши його прекрасним та успішним або, навпаки, деструктивно зіпсувавши його. Якщо у класі пануватиме постійна напруга, діти будуть відмовлятись відповідати на уроці або не захочуть виконувати домашнє завдання. А поставлене вами запитання допоможе розпізнати наявність яких-небудь проблем і в подальшому вирішити їх.

11(1).jpg
-3-638 (1).jpg
бережіть життя ялинка.jpg
безпечна новорічна ялинка.jpg
bottom of page